Kotły gazowe

Kotły gazowe – który wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku ogrzewania wody, jest wybór odpowiednich urządzeń. Dobrze dobrany sprzęt wpływa nie tylko na wysokość temperatury wody, ale także na poziom zużywanej energii. Moc kotła powinna być dobrana optymalnie do potrzeb mieszkańców budynku mieszkalnego. Urządzenie o zbyt dużych parametrach będzie pobierało bardzo dużo energii, natomiast kocioł o słabej mocy nie ogrzeje dostatecznie domu i wody przeznaczonej do kąpieli.

Kotły gazowe jednofunkcyjne

Do najczęściej wykorzystywanych rozwiązań należą kotły gazowe jedno funkcyjne. Charakteryzują się tym, że ich wydajność zależy przede wszystkim od pojemności zbiornika. Można się do nich podłączyć z obiegiem wody użytkowej i rozbudowywać w przyszłości o pompy ciepła, kotły z paliwem stałym albo o kominki.

Kotły gazowe wiszące

Jednym z rozwiązań, które mogą sprawdzić się w mniejszych przestrzeniach, są kotły wiszące. Można je umieścić w różnych miejscach domu: w kuchni, nad pralką lub w małym schowku. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest prosta, intuicyjna obsługa i mniejsze zużycie energii. Piece gazowe kondensacyjne wiszące wykazują się dużą sprawnością energetyczną, potrafią czerpać energię z ciepła zawartego ze spalin, jest to proces odzyskiwania tzw. ciepła utajonego. Konstrukcja tych urządzeń cały czas ogranicza straty ciepła, co jest niespotykane w rozwiązaniach starszego typu. Jest to o tyle ważne, że ceny paliw konwencjonalnych cały czas rosną. Tego typu urządzenia mogą Państwo znaleźć na przykład na stronie: https://sklep.jarbud.opole.pl/piece-kotly-gazowe-kondensacyjne-wiszace

Oszczędność dla kieszeni, ulga dla klimatu

Dobór urządzeń grzewczych jest rozwiązaniem obliczonym na lata, jeśli właściciel domu wybierze odpowiednie urządzenie, inwestycja może szybko się zwrócić. Dzięki redukcji energii, potrzebnej do ogrzania wody, jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Piece gazowe kondensacyjne wiszące wpływają bardzo korzystnie na komfort cieplny, ich wybór umożliwia łączenie z ogrzewaniem podłogowym oraz z grzejnikami tradycyjnymi. W ofercie firmy Jarbud znajdują się modele jedno i dwufunkcyjne, o różnej mocy oraz wyposażone w zasobniki.