trawy ozdobne

Kiedy należy sadzić trawy ozdobne w ogrodzie?

Ogród to miejsce, w którym możemy odpoczywać i spotykać się z przyjaciółmi. Aranżacja ogrodu nie jest łatwa. Jednak jeśli pozna się zasady doboru roślin i ich pielęgnacji można cieszyć się piękną i zieloną przestrzenią. Gorącym trendem wśród ogrodników są ozdobne trawy. Jak je pielęgnować i na co zwracać uwagę podczas ich sadzenia?

Trawy ozdobne – kiedy sadzić?

Ogród to żywy ekosystem, którego pielęgnacja wymaga wysiłku, ale daje też dużo satysfakcji. Trawy ozdobne w Mogilanach to rozwiązanie, które przyozdabia każdy ogród. Trawy ozdobne są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych warunków. Trawy w większości sprzedawane są w doniczkach. Po wyborze odpowiedniego gatunku, należy je przesadzić do ziemi.

Kupując konkretny gatunek trawy, warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia. Te, które pochodzą z cieplejszych rejonów, powinno sadzić się wiosną. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko zmarznięcia traw. Jeśli kupimy kępę trwa jesienią, nie ma na co czekać i trzeba wsadzić ją do ziemi. Ważne, by odpowiednio przykryć roślinę. Najlepiej zrobić to za pomocą liści z drzew. To pozwoli przetrwać trawie zimę. Oczywiście gatunki traw ozdobnych pochodzących z naszych rejonów klimatycznych można bez obaw sadzić jesienią.

Gatunki traw ozdobnych

Kępy traw ozdobnych stanowią prawdziwą ozdobę ogrodu. Świetnie wyglądają z krzewami kwitnącymi i ozdobnymi bylinami. Jednym z popularnych gatunków jest kostrzewa sina, która idealnie komponuje się z jasnozielonymi roślinami. Tworzy niewysokie, ale mocno zagęszczone kępy. Nie jest wymagająca pod względem pielęgnacji. Kolejny popularny gatunek to miskant chiński, który preferuje wilgotne i żyzne podłoże. Jest to trawa, która rośnie na wysokość nawet 3 metrów. Świetnie nadaje się do żywopłotów czy roślinnych szpalerów.

Trawa pampasowa cieszy się dużą popularnością. Jej kępy maja okazałe pióropusze w kolorze różu czy écru. Dorastają do dwóch metrów wysokości. Świetnie wyglądają w większych ogrodach, ale również na tarasach. Najlepiej rosną w miejscach słonecznych.