paznokcie zelowe

Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać na start? Podpowiadamy

Manicure hybrydowy nie sprawdzi się u każdego. Osłabione i łamliwe paznokcie mogą źle znosić kolejne warstwy hybrydy. Co zatem zrobić, jeśli nadal chcemy mieć pięknie ozdobione dłonie bez konieczności częstych poprawek? Rozwiązaniem może okazać się żel do przedłużania paznokci, który bez problemu możemy nauczyć się nakładać w domowych warunkach. A najlepsze jest to, że żelowe paznokcie możemy do woli malować… lakierem hybrydowym.

Istnieje błędne przekonanie, że wykonywanie żelowych paznokci lepiej zostawić doświadczonym profesjonalistkom. Owszem, na pewno poradzą sobie z tym bez mrugnięcia okiem, jednak na rynku dostępne są produkty dla początkujących, przy pomocy których każda z nas może stać się swoją własną stylistką. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i czego szukać.

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci?

Podstawowy zestaw startowy do żeli powinien składać się z żelu, pędzelka do jego nakładania, szablonów oraz lampy LED, takiej samej, jakiej używasz do utwardzania hybrydy. Gdy komplet jest gotowy, możesz przejść do praktyki. Papierowy szablon układamy pod szczytem paznokcia w ten sposób, by idealnie przylegał na całej jego szerokości. Następnie przy pomocy pędzelka nakładamy żel na całą powierzchnię naturalnej płytki oraz na szablon do momentu, w którym paznokieć ma się kończyć. Pamiętaj, że po utwardzeniu możesz dowolnie nadawać nowej formie kształt i długość, zatem jeśli nałożysz żel za daleko, to nie ma powodu do stresu. Wystarczy pilnik, by stworzyć piękny migdałowy lub kwadratowy manicure.

Żel nakładamy bezpośrednio na płytkę. Przykładowo wszystkie żele do przedłużania paznokci w sklepie Cosmetics Zone są jednofazowe, co oznacza, że nie potrzebują innych warstw (np. bazy pod żel), znajdziesz je na: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/ZELE-DO-PRZEDLUZANIA-PAZNOKCI/137. W przypadku, jeśli masz wyjątkowo słabe paznokcie, na których nic się nie trzyma, możesz użyć pod spód bazy hybrydowej. Sięgnij wtedy po mocną bazę budującą. Możesz też użyć primera do paznokci, który delikatnie wytrawi płytkę i sprawi, że kolejne produkty lepiej się w nią wtopią.

Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać na początek?

Dostępne są żele o różnej konsystencji, jednak nie każdy z nich nadaje się na pierwsze próby przedłużania. By nie zrazić się od razu, wybierz produkt dedykowany osobom początkującym. Najlepszy zatem będzie żel samopoziomujący, który bardzo dobrze współpracuje ze stylistką. Jest na tyle gęsty, by nie rozlewać się na skórki, a jednocześnie pozwala się formować w dowolne kształty. Nazwa żelu mówi nam o tym, że po nałożeniu na paznokieć idealnie się poziomuje, tworząc gładką powierzchnię. Dzięki temu wystarczy jedno pociągnięcie pędzelkiem, by warstwa wyglądała estetycznie i równo. Żele do przedłużania paznokci o konsystencji galaretki przeznaczone są dla bardziej doświadczonych stylistek. Na początku może być trudno poradzić sobie z dużą gęstością produktu, dlatego lepiej wybierz nieco lżejszy wariant.

Nie musisz od razu inwestować w cały zestaw żeli do paznokci. Wystarczy jeden, by nauczyć się pracy z produktem. Żele w sklepach do stylizacji paznokci są dostępne w różnych kolorach i przejrzystościach, dzięki czemu dopasujesz je do odcienia skóry albo po prostu własnych preferencji. Pamiętaj także, że na żelową formę można położyć manicure hybrydowy i cieszyć się pięknym wyglądem dłoni bez obaw o kondycję płytki. Dobry żel do paznokci będzie odpowiednio twardy, a jednocześnie elastyczny na tyle, by nie sprawiać ciągłego wrażenia sztucznego wytworu. Nikt oprócz ciebie nie musi wiedzieć, że te cudne paznokcie nie są naturalne!