Jak wyprasować spodnie od garnituru? Postępuj według 5 prostych kroków!

Przed Tobą ważna uroczystość i planujesz założyć garnitur? Sprawdź jak wyprasować go szybko i przyjemnie. Zadbaj o swój garnitur w 5 prostych krokach.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – mówi przysłowie. Idealnie, aby złego słowa nie mógł powiedzieć o Tobie szef lub… teściowa. Dlatego pamiętaj, że na ważne spotkania najlepiej założyć garnitur. Sklep z garniturami zawsze sprzedaje nienagannie wyglądający strój i pewnie chciałbyś aby jego idealny stan pozostał jak najdłużej. Nic z tego – czasem mężczyzna musi sam wziąć sprawy w swoje ręce. Na przykład wziąć spodnie od garnituru i żelazko do ręki. Nie martw się – to nie takie trudne jak Ci się wydaje. Sprawdź nasz poradnik, a na pewno dasz sobie radę.

Przygotuj się odpowiednio do prasowania spodni

Tak jak mechanik potrzebuje odpowiednich narzędzi do naprawy samochodu, tak samo Ty będziesz potrzebował 3 rzeczy, które ułatwią Ci prasowanie.

  1. Stabilna deska do prasowania. Stabilność to podstawa bezpieczeństwa oraz wygody podczas prasowania garnituru.
  2. Dobrej jakości żelazko – najlepiej z nieprzywierającą powłoką, aby nie zniszczyć delikatnego materiału. Idealnie jeśli byłoby wyposażone w generator pary.
  3. Wieszaka na garnitur – stojącego (dedykowanego dla garniturów) lub wieszaka z klipsem z weluru. Najtańszą opcją są wieszaki w całości pokryte welurem

Jak wyprasować spodnie od garnituru?

Krok 1 – prasowanie na opak.

Choć może się to wydawać nielogiczne, to prasowanie spodni zaczynamy od przekręcenia spodni na ich wewnętrzną stronę (potocznie nazywaną “lewą”). Wszystko po to, aby ułatwić sobie prasowanie kieszeni. Tak, kieszenie również się prasuje.

Krok 2 – prasuj po kolei.

Zacznij prasowanie od góry do dołu. Czyli, zaczynasz od momentu w którym skończyłeś prasować kieszeń. Przejdź do kolejnych partii materiału – rozporka oraz nogawek. Wykonuj ruchy delikatne. Pamiętaj o obszyciach nogawek – również trzeba je wyprasować. Kiedy wszystko będzie gotowe – przekręć spodnie na właściwą stronę.

Zwracaj uwagę na detale

Krok 3 – przeprasuj każde elementy.

Po pierwszym przeprasowaniu nogawek, wróć teraz do okolicy talii. Przeprasuj teraz pasek od spodni. Prasowanie powinno odbywać się w sposób następujący: trzymaj żelazko na pasku, a drugą ręką obracaj spodnie tak, aby nie utworzyły się zagniecenia. Dla ułatwienia, możesz założyć nogawkę na deskę do prasowania. Wtedy spodnie nie spadną.

Krok 4 – utrwal prasowanie nogawek.

Nadszedł czas na ponowne prasowanie nogawek – złóż spodnie w kant i połóż je na desce. Górną nogawkę podnieś do góry i kieruj się żelazkiem w kierunku krocza. Następnie zmień nogawkę i postępuj tak samo.

Pamiętaj o prawidłowym złożeniu spodni

Krok 5 – złóż spodnie według kantów.

Złóż ze sobą obie nogawki spodni według kantów i dodatkowo utrwal kanty za pomocą pary z żelazka. Przeciągnij żelazko na całej długości spodni, oczywiście wzdłuż kantów.

Jeśli wykonałeś już wszystkie kroki, to nie pozwól, aby Twoja praca poszła na marne! Przed Tobą ostatni krok, dzięki któremu spodnie od garnituru będą wyglądać jakby przed chwilą były (znowu) wyprasowane. Przed chwilą dobrze zaznaczyłeś linię kantów za pomocą żelazka. Chwyć za owe kanty i zawieś spodnie na wieszaku. Gratulacje – Twoje spodnie wyglądają idealnie!