kafar spalinowy

Do czego służy kafar spalinowy?

Kafar spalinowy to rodzaj sprzętu wykorzystywanego w różnych obszarach budownictwa. Bardzo często korzysta się jednak z niego podczas stawiania konstrukcji pod fotowoltaikę. Na jakiej dokładnie zasadzie działa to urządzenie? Odpowiadamy.

Czym jest kafar spalinowy?

Kafar spalinowy jest to urządzenie służące do palowania, czyli wbijania pali w ziemię. Jest on bardzo często wykorzystywany do stawiania konstrukcji pod fotowoltaikę. Składa się on z baby, która pełni rolę młota oraz wieży, która stanowi jej podstawę. Zadaniem kafara jest wbicie pala w ziemię. Ma on możliwość zrobienia tego nawet na głębokość kilku metrów. Jaka jest dokładna zasada działania tego urządzenia?

Jest ona bardzo prosta. Baba wykonuje szybkie ruchy w górę i w dół, co pozwala na skuteczne wbicie pala w ziemię. Ruchy te mają na ogół zasięg od kilku do kilkunastu centymetrów. Zasięg w dużym stopniu zależy od wagi wbijanego elementu. Baba zasilana jest zazwyczaj za pomocą sprężonego powietrza. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem kafara pod stawianie fotowoltaiki, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Starbud.

Gdzie wykorzystywany jest kafar spalinowy?

Kafar to urządzenie wykorzystywane do stawiania konstrukcji pod fotowoltaikę. Jego zadaniem jest wbicie pala na odpowiednią głębokość. Warto pamiętać, że proces ten powinien zostać przeprowadzony przez doświadczoną osobę. Sama zasada działania kafara jest dosyć prosta, jednak należy wiedzieć, że kafarowanie wymaga użycia odpowiedniej siły. Dlatego też najlepiej, aby zostało ono przeprowadzone przez osobę, która wie, jak prawidłowo wykonać tę pracę.

Urządzenie to pozwala na wbicie elementu w ziemię na różnych rodzajach gruntu. Informacja o typie podłoża jest jednak istotna w kontekście dobrania odpowiedniej maszyny. Proces kafarowania jest dosyć czasochłonny. Może on trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Oprócz stawiania konstrukcji pod farmy fotowoltaiczne, kafar znajduje swoje zastosowanie również w innych obszarach budownictwa.