mikrorurki

Do czego służą mikrorurki?

Można się czasem spotkać z pojęciem takim jak mikrorurki. Jak sama nazwa wskazuje są to konstrukcje o kształcie dość niewielkich rurek o małej średncicy. Zazwyczaj znajdziemy kilka mikrorur złączonych ze sobą i dodatkowo obitych w zewnętrzną izolację. Jakie jest jednak zastosowanie mikrorurek i gdzie można je zamówić?

Kto wykonuje mikrorurki?

Konstrukcje takie jak mikrorurki są wykonywane przez przeróżne firmy. Najczęściej są to przedsiębiorstwa, które specjalizują się w tworzeniu rur wieloosłonowych i chętnie współpracują z branżą telekomunikacyjną, gdyż to właśnie w niej najczęściej zastosowanie znajdują mikrorurki. Aby mieć jednak pewność, że szybko odszukamy mikrorurki i firmy je wykonujące najłatwiej jest poszukać ich w internecie. 

Mikrorurki produkuje i sprzedaje na przykład firma Teltar. Tworzy ona różnego rodzaju mikrorurki pakowane w różnorodne pakiety, a do tego w jej ofercie znajdziemy takie produkty jak na przykład rura przepustowa, czyli specjalna spora rura osłonowa, która ma chronić instalacje telekomunikacyjne oraz elektroenergetyczne przed zagrożeniami zewnętrznymi. 

Jakie jest zastosowanie mikrorurek?

Zastosowanie mikrorurek wynika z tego, jak one wyglądają. Są to bowiem rurki o badzo małej średnicy zazwyczaj zebrane w kilka w jednej rurze osłonowej, w ten sposób tworząc pakiet mikrorurek. Są one niezbędne do tworzenia instalacji sieci o dużych prędkościach przesyłu, czyli po prostu nowoczesnych sieci światłowodowych, które obecnie w Polsce są bardzo popularne i zapewniają bardzo szybki internet Polakom nie tylko w miastach, ale nawet i na wsiach, czy też w mniejszych miejscowościach. 

Mikrorurki są wykonywane z materiału HDPE, a dokładniej polietylenu wysokiej gęstości. Jest to tworzywo sztuczne niezwykle bezpieczne dla środowiska, dzięki czemu świetnie nadaje się do tworzenia sieci światłowodowych, gdyż umieszczenie go w ziemi nie tworzy dużego zagrożenia dla panującego tam ekosystemu. Ponadto mikrorurki z takiego materiału są po prostu dostępne w dobrej cenie.