usuwanie szczurow

Deratyzacja w Końskie: oto TOP 5 skutecznych metod, by pozbyć się szczurów z nieruchomości

Zapewne nikt nie ma wątpliwości, że gryzonie w budynku to zjawisko niepożądane. Dlatego też powinno się wdrażać działania, mające na celu pozbycie się ich. Istnieją zarówno profesjonalne, jak i amatorskie metody deratyzacji. Czym się różnią i które z nich są najskuteczniejsze? Jaki sposób wybrać, kiedy absolutnie konieczna jest deratyzacja Końskie? Przedstawiamy 5 skutecznych metod zwalczania szczurów.

Profesjonalna deratyzacja pomieszczeń

Pierwszym z prezentowanych, a jednocześnie zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem walki z gryzoniami jest profesjonalna deratyzacja. Fachowe metody dają najszybsze efekty, pozwalają pozbyć się całej populacji, a problem zwykle nie nawraca. Warto zatem wyjaśnić, na czym polega deratyzacja specjalistyczna.

Jest to zwalczanie szczurów przez wyspecjalizowanych fachowców, dysponujących dedykowanymi środkami i profesjonalnym sprzętem. Dobór właściwej metody zależy od kilku czynników, w tym od populacji szczurów, obszaru ich występowania oraz przeznaczenia danego budynku.

Jedną z firm, w których ofercie znajduje się profesjonalna deratyzacja pomieszczeń, jest Patron Pest: https://patronpest.pl/oferta/deratyzacja-konskie/. Specjaliści wykorzystują zarówno pułapki mechaniczne – żywołowne oraz sprężynowe – jak i metody chemiczne. Wśród tych ostatnich znajdują się substancje trujące w różnych formach.

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje deratyzacja tego typu. Otóż nie jest to duży wydatek. Koszt pułapki przeważnie nie przekracza 30 zł, natomiast tacka z trutką kosztuje mniej niż 10 zł. Tym samym w przypadku domu jednorodzinnego koszt deratyzacji pomieszczeń powinien zamknąć się w kwocie zbliżonej do 300 złotych.

Zwalczanie szczurów gazem

Kolejny sposób na szczury to zastosowanie pułapek z gazem. Zwabione zwierzę w kontakcie z pułapką uruchamia ją, dochodzi do emisji trującego gazu i gryzoń zostaje unicestwiony. Metoda ta jest rzadko wykorzystywana przez fachowców ze względu na szkodliwość gazu oraz mniejszą skuteczność niż zastosowanie preparatów chemicznych i pułapek.

Ultradźwięki odstraszające szczury

Szczury słyszą dźwięki o częstotliwościach niedostępnych dla człowieka. Ultradźwięki są dla nich nie tylko słyszalne, ale również uciążliwe. Tym samym dość skutecznie odstraszają szczury. Niestety, całkowicie skuteczna deratyzacja nie jest możliwa do przeprowadzenia przy użyciu samych tylko ultradźwięków. Co prawda odstraszają one gryzonie, ale ich nie zwalczają, przez co po zaprzestaniu stosowania metody, szkodniki wrócą.

Na czym polega deratyzacja metodami naturalnymi?

Istnieją również pewne domowe sposoby na szczury. Odstraszająco na gryzonie działa na przykład ocet. Pewną skuteczność wykazuje również pieprz. W przypadku stosowania tych metod nie pojawia się w zasadzie pytanie, ile kosztuje deratyzacja, ponieważ koszty są minimalne. Niestety równie niewielka jest ich skuteczność. Naturalne metody, podobnie jak ultradźwięki, nie zwalczają szczurów, a jedynie je odstraszają.

Co to jest deratyzacja profilaktyczna?

Zawsze lepiej zapobiec zalęgnięciu się szkodników niż musieć je później zwalczać. Zatem co to jest deratyzacja profilaktyczna? Regularne sprzątanie, zwłaszcza resztek jedzenia, może znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się gryzoni. Niemniej jednak nie zawsze profilaktyka zapewnia ustrzeżenie się problemu, przez co kompletna deratyzacja i tak jest niezbędna. Wtedy najlepiej zwrócić się o pomoc do fachowców.