rozlacznik

Czym jest rozłącznik bezpiecznikowy? Definicja, zastosowanie i zakup

Komponenty instalacji elektrycznej pozwalają na uzyskanie optymalnego poziomu bezpieczeństwa jej pracy. Wśród aparatów stosowanych w tym celu znajdują się rozłączniki bezpiecznikowe. Co znajduje się pod tym terminem? Jakie mają one zastosowanie? Gdzie można je kupować?

Czym jest rozłącznik bezpiecznikowy?

Termin jak rozłącznik bezpiecznikowy odnosi się do aparatury elektrycznej, która jest wyposażona w wymienne wkładki topikowe. Naczelnym celem tego typu sprzętów jest ochrona instalacji elektrycznej przed jej uszkodzeniem.

Pod kątem konstrukcyjnym rozłącznik bezpiecznikowy jest zbudowany z rozłącznika oraz z oprawy bezpiecznikowej. W oprawie bezpiecznikowej umieszcza się bezpieczniki topikowe.

Rozłączniki bezpiecznikowe – gdzie są stosowane?

Aparat elektryczny jak rozłącznik bezpiecznikowy może być zastosowany w różnych instalacjach elektrycznych.

Najczęściej rozłączniki bezpiecznikowe są umieszczane w sieciach rozdzielczych, rozdzielnicach głównych, które znajdują się w budynkach przemysłowych czy wielorodzinnych.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych typów rozłączników, które mogą być dostosowane indywidualnie do konkretnego przeznaczenia komponentów.

Jak działa rozłącznik bezpiecznikowy?

Zadaniem rozłącznika jest rozłączanie obwodów w instalacji elektrycznej w stanie bezprądowym i dodatkowo przeznaczony jest on także do wyłączania prądów zwarciowych oraz prądów roboczych.

W rozłącznikach bezpiecznikowych istnieje możliwość wymieniania wkładek bezpiecznikowych, na przykład wtedy, gdy dojdzie do ich uszkodzenia lub z innych celów.

Gdy dochodzi do nieprawidłowego działania instalacji, na przykład pojawia się w niej zwarcie, rozłącznik bezpiecznikowy prowadzi do rozłączenia jej elementów, co umożliwia ochronę instalacji oraz podłączonych do niej sprzętów. W ten sposób można ograniczyć poważne koszty związane z ewentualnymi usterkami.

Gdzie można zakupić rozłącznik bezpiecznikowy?

Do kategorii komponentów jak rozłącznik bezpiecznikowy włączana jest pełna gama modeli. Gdzie można je zakupić?

Z dostępnym ofertami producentów i sprzedawców można zapoznać się już teraz online, aby dobrać właściwe komponenty do wykonania instalacji – nie tylko zabezpieczenia, lecz także szeroką gamę innych produktów, które pozwalają na stworzenie instalacji elektrycznej w budynku.

Sprzedaż komponentów odbywa się także za pośrednictwem internetu, dlatego potrzebne wyposażenie można zakupić bez konieczności wychodzenia z domu. Zamówione produkty mogą być wtedy doręczone w ciągu kilku dni.