pomysł na prezent

Czy warto podarować bliskiej osobie alkomat?

Jaki powinien być idealny prezent? Oczywiście odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Ale można powiedzieć, że na pewno dobry prezent to taki, który wywoła uśmiech na twarzy osoby obdarowanej. Często zamiast kupować rzeczy praktyczne warto kupić takie na zakup, których solenizant by się nie zdecydował, bo przysłowiowo szkoda byłoby mu pieniędzy. Zatem tutaj warto zastanowić się czy zakup alkomatu jest dobrym wyborem.

Alkomat jako prezent – my jesteśmy na tak

Jeżeli dana osoba nie jest 100% abstynentem, a przy tym jest kierowcą to alkomat na prezent może wydawać się dobrym wyborem. Musimy tutaj zauważyć, że z roku na rok liczba kierowców pod wpływem alkoholu, którzy powodują wypadki jest coraz wyższa. Nie bez znaczenia jest fakt, że wielu osobom wydaje się, że są w pełni trzeźwe, a wcale tak nie jest. Nawet mała ilość alkoholu we krwi opóźnia reakcje i sprawia, że łatwiej o błąd. A błąd może równać się wypadkowi- a tego przecież chce się uniknąć.

Jednocześnie po wieczornej imprezie wiele osób zastanawia się czy po południu mogą już prowadzić samochód. A to wcale nie jest takie oczywiste. W końcu na stężenie alkoholu w organizmie po 12 czy 14 godzinach wpływa nie tylko ilość wypitego trunku, ale i rodzaj. Dodatkowo każdy z nas jest inny, stąd u każdego metabolizm może być inny. Rzecz jasna trzeba też pamiętać, że wpływ ma waga, wzrost, a także płeć.

Dlaczego warto zakupić alkomat?

Alkomat jest praktyczny, funkcjonalny, ale też jest przedmiotem, którego wiele osób nie posiada, bo sądzi, że ma ważniejsze wydatki. Kupując urządzenie na https://alkopatrol.pl możemy liczyć na wsparcie specjalistów oraz szeroki wybór różnych modeli. Dlatego też może być świetnym prezentem dla wszystkich, którym zdarza się wypić choćby od czasu do czasu nieco alkoholu. Dzięki niemu będą oni wiedzieć czy po dwóch piwach wypitych wieczorem mogą prowadzić rano samochód. Niewątpliwie sprawdzenie stanu swojej trzeźwości wpływa w znaczący sposób na bezpieczeństwo kierowcy, ale i innych uczestników ruchu. Musimy jeszcze zauważyć, że lepiej sprawdzić stan trzeźwości niż potem żałować, bo straciło się prawo jazdy, ale też otrzymało wysoki mandat. Nie zapomnijcie, że także wybór samego alkomatu ma znaczenie. Najlepiej zapłacić nieco więcej i zakupić model elektrochemiczny, który nie reaguje z jedzeniem czy piciem, a przez to nie fałszuje wyników.

Alkomat jest świetnym pomysłem na prezent i nie ma co się zastanawiać nad jego zakup. Można wręcz powiedzieć, że to absolutne must have dla każdego.