czym sa chokery

Chokery na szyję – czym one są i jak je nosić?

Biżuteria nie jedno ma imię. Z pewnością wiedzą o tym doskonale panie, które skrupulatnie i maksymalnie rzetelnie starają się dobrać idealne dodatki do każdej stylizacji. Jednak warto również podkreślić fakt, że biżuteria może nas niejednokrotnie zaskoczyć i wprawić w osłupienie. Idealnym przykładem na to są chociażby chokery na szyję. Dawniej były to aksamitne i koronkowe dodatki, jednak obecnie to eleganckie i modne łańcuszki, które mogą być dodatkowo okraszone zawieszkami. Wobec tego czym jest ta dość kontrowersyjna biżuteria i jak ją nosić?

Czym są chokery na szyję?

Chokery na szyję to nic innego jak dość specyficzny rodzaj biżuterii. Wielokrotnie takie ozdoby wzbudzały kontrowersję. Niektóre z kobiet chokery na szyję otwarcie krytykowały i uważały za dość uwłaczające, z kolei inne panie po prostu się w nich od razu zakochały. Chokery na szyję charakteryzują się swoją niezwykle krótką formą. Nosi się je bowiem tuż przy samej szyi i bardzo ciasno one do niej przylegają. Wielokrotnie nazywa się je „obrożą”, ze względu na formę i kształt w jakiej występują. Chokery na szyję dawnie występowały w formie aksamitnych pasków lub kolorowych wstążeczek, które opasywało się wokół szyi. Obecnie jednak przybierają rolę eleganckich i charakternych naszyjników na łańcuszku, z dodatkowymi zawieszkami. Czy chokery na szyję są kontrowersyjne? Otóż podsumowując, można powiedzieć, że są one przeznaczone dla odważnych i pewnych siebie kobiet.

Jak nosić chokery na szyję?

Z pomocą chokerów na szyję tak naprawdę można stworzyć świetne i wyjątkowe stylizacje. Wszystko za sprawą dość oryginalnego wydźwięku tej biżuterii. Pozłacane chokery na szyję staną się ozdobą każdej kreacji na wielkie wyjścia. Wybierając dodatkowo modele z zawieszkami w formie subtelnych krzyżyków czy listków, można podkreślić nimi swoją kobiecość i seksapil. Wśród chokerów na szyję znajdziemy również modele maksymalnie proste, które uzupełnią codzienne stylizacje. Tego typu biżuterię, można więc nosić na wiele sposobów.

Czy warto postawić na chokery na szyję?

Chokery na szyję to biżuteria, która przeznaczona jest dla kobiet maksymalnie pewnych siebie. Dlaczego? Otóż każdy choker na szyję to dodatek niezwykle charakterny i niekiedy ekstrawagancki. Niemniej jednak to właśnie dzięki chokerom na szyję będzie można podkreślić swoją niezależność i indywidualność. Biżuteria ta przez pewne siebie kobiety, będzie noszona z gracją i wdziękiem, a przede wszystkim z niezrównaną odwagą. Taki dodatek, może okazać się ozdobą ponadczasową.