moda

Bransolety męskie – najciekawsze propozycje na wiosnę

Bransolety męskie należą do biżuterii szczególnie lubianej przez mężczyzn w każdym wieku. Umiejętnie dobrana bransoleta będzie pasowała do większości codziennych i wieczorowych stylizacji. Jakie bransolety będą modne w nadchodzącym sezonie? Czym się kierować przy wyborze tego typu dodatków?

Najmodniejsze bransolety męskie nadchodzącego sezonu

W sezonie wiosenno-letnim bardzo modne będą bransolety męskie z kamieni naturalnych. Do wyboru mamy między innymi stylowe bransolety z koralikami z lawy wulkanicznej, onyksu, labradorytu, howlitu. Nowością w kategorii biżuterii męskiej są bransolety z pereł o nieregularnym kształcie.

Na rynku znajdziemy również eleganckie i casualowe bransolety ze skóry naturalnej, bransolety ze stalowego łańcucha, a także bransolety ze sznurka. Część bransolet posiada ozdoby. W tym sezonie często są to motywy morskie (na przykład kotwice lub stery), motywy religijne, beadsy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się męskie bransolety posiadające blaszki lub ozdoby, na których wykonuje się grawer. Metalowe ozdoby mogą być wykonane ze stali w kolorze srebra, różowego złota, żółtego złota. Nowością często wykorzystywaną przy produkcji męskich bransolet jest czarna stal szlachetna.

Jak nosić bransolety męskie?

Bransolety męskie możemy nosić samodzielnie – jako jedyną biżuterię lub łączyć z innymi dodatkami. Jeżeli sytuacja na to pozwala, możemy założyć kilka bransolet wykonanych z różnych materiałów. Ważne jest, żeby pamiętać o dopasowaniu tego typu biżuterii do naszej stylizacji. Zdecydowanie największy wybór mają mężczyźni preferujący codzienny, luźny styl. W przypadku, gdy wykonywana praca zobowiązuje nas do bardzo eleganckiego ubioru, nie musimy rezygnować z bransolety. Ważne jest natomiast, żeby wybrać model minimalistyczny. Do wyjściowych stylizacji pasują proste bransolety ze stali szlachetnej, a także bransolety ze skóry naturalnej i metalu.

Jak wybrać swoją pierwszą bransoletę?

Jeżeli chcemy kupić bransoletę męską, którą będziemy nosić na co dzień, nie sugerujmy się jedynie jej wyglądem na zdjęciu. Często zdarza się, że po zakupie biżuterii, która fantastycznie prezentowała się na fotografii, okazuje się, że nie mamy jej do czego założyć. Dodatkowo bardzo ozdobne bransolety mogą być nieodpowiednie dla mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie nosili biżuterii. Bardzo ozdobna, przyciągająca spojrzenia biżuteria może wydać się im przytłaczająca.

Zastanówmy się dwa razy zanim kupimy bransoletę w intensywnym kolorze (na przykład czerwonym, niebieskim czy pomarańczowym). Może się okazać, że taki dodatek nie będzie pasował do większości naszych ubrań.

Gdy podobają się nam bransolety metalowe, dopasujmy je nie tylko do stylizacji, ale również do własnego typu kolorystycznego. Bransolety złote będą odpowiednie dla mężczyzn o ciepłym typie, kolorystycznym, z kolei srebrne będą dobrze się prezentować na osobach o chłodnym odcieniu skóry i włosów. Jeżeli nie możemy zdecydować się na ponadczasowe srebro lub żółte złoto, wybierzmy biżuterię wykonaną ze stali w kolorze różowego złota lub czerni.

Dlaczego warto inwestować w bransolety wykonane ze stali szlachetnej?

Współcześnie dużą popularnością cieszą się bransolety męskie wykonane ze stali szlachetnej (nazywanej także stalą chirurgiczną lub stalą nierdzewną). Surowiec ten posiada wiele zalet. Jedną z największych jest fakt, że jest on bezpieczny nawet dla osób uczulonych na metale. Dodatkowo stal nierdzewna jest wyjątkowo wytrzymała – wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci.