uroda

Botoks na lwią zmarszczkę – jakie daje korzyści?

Medycyna estetyczna w pewnych postaciach jest znana od naprawdę wielu lat, lecz ogromny rozwój tej dziedziny miał miejsce dopiero w XX wieku i ma miejsce obecnie w XXI wieku. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej jest wstrzykiwanie botoksu na lwią zmarszczkę. Jakie korzyści daje taki zabieg?

Jak wygląda zabieg wstrzykiwania botoksu na lwią zmarszczkę?

Tak zwana lwia zmarszczka to druga najbardziej popularna obok kurzych łapek zmarszczka mimiczna, na której powstawanie wpływ ma nie tylko starzenie się skóry, ale też praca mięśni twarzy. Z tego powodu potrafi pojawić się szybko i wprawić w niepokój posiadacza. Na szczęście wpisanie frazy „botoks lwia zmarszczka w Warszawie” pozwala na znalezienie gabinetu, gdzie wykonywany jest ten zabieg.

Wstrzykiwanie botoksu na lwią zmarszczkę podobnie jak inne zabiegi odmładzające na twarz, które wykorzystują tak zwany botoks, czyli kwas botulinowy polega po prostu na aplikacji tej substancji w miejsce zmarszczki. Botoks zwany kwasem botulinowym, po prostu blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe i tym samym zmniejsza aktywność mięśni twarzy.

Jakie korzyści daje wstrzykiwanie botoksu na lwią zmarszczkę?

Podstawa korzyść z wstrzykiwania botoksu na lwią zmarszczkę to oczywiście jej czasowe usunięcie. Po około 2-3 dniach od zabiegu zauważymy już bowiem pierwsze efekty, a końcowy efekt pojawia się po około 10 dniach. Efekty nie są jednak wieczne, co można traktować jako zaletę i wadę. Jest to zaleta, gdyż zabieg jest odwracalny i można po prostu wrócić do normalnego wyglądu twarzy, gdy efekt się nie spodoba. Wada oczywiście to fakt, iż trzeba zabieg powtarzać.

Aby efekt botoksu był trwały, to zabieg musi być regularnie powtarzany, czyli około co 4 do 6 miesięcy. Każdy kolejny zabieg będzie wydłużać okres działania kwasu botulinowego, gdyż mięśnie będą powoli odzwyczajać się od bardzo mocnej pracy, dzięki czemu będą dłużej pod wpływem kwasu botulinowego, czyli po prostu botoksu zwanego również jadem kiełbasianym.