Body shape – o czym mowa w praktyce?

Body shape to nowoczesna i bardzo popularna forma ćwiczeń z korzyścią dla całego ciała. Dzięki niej możliwe jest szybkie i efektywne wyrzeźbienie istotnych dla nas partii ciała. O czym jest mowa w praktyce? Wyjaśniamy.

Czym jest body shape?

Body shape na Targówku to niewymagający i nieskomplikowany program treningów, które świetnie nadają się zwłaszcza dla osób zaczynających przygodę z siłownią. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza w przypadku kobiet. Treningi odbywają się często w akompaniamencie muzycznym przy użyciu różnorakich urządzeń treningowych.

Body shape pozwala wzmocnić, ujędrnić oraz podkreślić atrakcyjny kształt wielu istotnych części ciała. Między innymi klatki piersiowej, grzbietu, ramion, brzucha, a także pośladków oraz ud. Takie treningi są idealnym wstępem do przyszłościowych regularnych ćwiczeń na siłowni. Ciało staje się elastyczne oraz następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Body shape to także świetny sposób na spalanie zbędnych kalorii.

Na czym polegają ćwiczenia body shape?

Treningi wykonywane w ramach body shape są różne, w zależności od konkretnie ćwiczonych części ciała. Najczęściej są to przysiady, brzuszki, nożyce, pajacyki, wykroki i inne, mniej wymagające zajęcia. Duże znaczenie ma nie ich intensywność i długość, ale regularność. Bardzo ważną kwestią jest także to, że przed każdym treningiem wykonuje się rozgrzewkę, która ma pozytywny wpływ na efektywny przebieg ćwiczeń.

Body shape przede wszystkim kształtuje określone części ciała. Wpływa także w kompleksowy sposób na cały organizm. Szczupła sylwetka oraz dobre samopoczucie to radość z wykonywania kolejnych aktywności i motywacja do jeszcze większego wysiłku. Gabinet kosmetyczny na Targówku ma w swojej ofercie takie regularne zajęcia.

Częstotliwość ćwiczeń należy dobierać do indywidualnych oczekiwań oraz kondycji organizmu. Zwykle zaczyna się od dwóch treningów tygodniowo, ale docelowo można je zwiększyć do czterech zajęć. Ważne jest jednak to, aby pomiędzy nimi robić sobie przynajmniej jeden dzień przerwy na regenerację.