wysylka paczki

Wysyłka leków w paczce do Anglii? Podpowiadamy, jak zrobić to legalnie

Wyjazd do Anglii na dłuższy czas wiąże się nie tylko z pozostawieniem w Polsce najbliższych. Oznacza też konieczność przystosowania się do nowych warunków, co jest szczególnie trudne, gdy np. trzeba kontynuować skomplikowane leczenie. Dostęp do pomocy medycznej czy preparatów farmaceutycznych może być utrudniony, dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i sprawdzić, jak legalnie wysłać leki.

Co można wysłać w paczce do Anglii?

Przesyłki kurierskie z Polski do Anglii nie mogą zawierać wszystkiego, co tylko zechcesz wysłać. Ograniczenia wprowadzone przepisami wynikają z różnych przyczyn. Są to np. kwestie bezpieczeństwa, ochrony gospodarki czy zabezpieczenia o charakterze epidemiologicznym. Paczki do Anglii nie mogą zawierać między innymi środków wybuchowych, łatwopalnych, toksycznych i innych substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla innych. Niedozwolona jest też wysyłka amunicji i broni.

Jeśli masz rodzinę na Wyspach Brytyjskich, z pewnością myślisz o wysyłaniu jej prezentów czy domowych przetworów. Nie mogą to być jednak produkty żywnościowe oraz objęte akcyzą. Lista zabronionych przedmiotów jest znacznie dłuższa, dlatego przygotowując wysyłkę paczki do Anglii, warto się z nią zapoznać. Są na niej również leki, co jednak nie oznacza, że nie możesz ich wysłać legalnie. Wymaga to jednak odpowiedniego postępowania.

Kiedy możesz włożyć leki do paczki do Anglii?

Jeśli bliska osoba, krewny lub przyjaciel opuścił kraj w trakcie długotrwałej kuracji, być może potrzebuje odpowiednich preparatów medycznych, aby ją kontynuować. Ich zakup w Anglii nie zawsze jest możliwy, zwłaszcza jeśli są to preparaty specjalistyczne.

Szybka paczka do Anglii doskonale rozwiązuje ten problem. Wystarczy, że wybierzesz firmę na portalu Euro-Paka, która obsługuje przesyłki kurierskie z Polski do Anglii i dopełnisz formalności. Dowiedz się też, ile kosztuje paczka do Anglii i dokonaj odpowiedniej opłaty.

Ta stosunkowo prosta procedura nie wyczerpuje jeszcze listy wszystkich czynności, które musisz wykonać, aby do paczki do Anglii legalnie włożyć leki. Warunki, które musisz spełnić to:

  • potwierdzenie braku możliwości zakupu preparatu w UK,

  • dołączenie dokumentacji medycznej wystawionej przez lekarza prowadzącego (kopia recepty), która potwierdzi potrzebę zażywania leku przez konkretną osobę,

  • dołączenie danych kontaktowych do lekarza prowadzącego,

  • dołączenie informacji o nazwie leku, producencie, sposobie zażywania,

  • zapewnienie odpowiednich warunków transportu.

W większości przypadków leki muszą być wysłane zgodnie z zasadami tzw. zimnego łańcucha dostaw. W praktyce oznacza to, że paczki do Anglii z takimi preparatami muszą być transportowane samochodem chłodnią, w którym temperatura wynosi od 2 do 8°C. Wybierając firmę kurierską, musisz zwrócić uwagę, czy realizuje ona takie przewozy.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Przesyłki kurierskie z Polski do Anglii to doskonały sposób na dostarczenie bliskim przebywającym na Wyspach nie tylko preparatów farmaceutycznych, ale też innych potrzebnych rzeczy. Wiedząc, co można wysłać w paczce do Anglii, przygotujesz prezenty i przedmioty osobistego użytku, które wyślesz legalnie. Podczas planowania wysyłki ważne jest też, ile kosztuje paczka do Anglii. Ceny nie są jednakowe we wszystkich firmach kurierskich, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze przewoźnika warto to sprawdzić.

Jeśli w Twoich planach jest paczka do Anglii, najtaniej wyślesz ją wtedy, gdy porównasz ofertę kilku firm kurierskich. Pewne znaczenie odgrywa nawet punkt docelowy. Inne ceny obowiązują na przykład dla paczek do Londynu, a inne do Liverpoolu.