jakie kwiaty wybrac do dekoracji

W jakich przypadkach kwiaty silikonowe będą lepszym wyborem, niż świeże?

Kompozycje kwiatowe doskonale sprawdzają się jako element dekoracyjny mieszkania oraz sal, w których odbywają się przyjęcia. Nie brakuje ich również w salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy nawet na recepcji biurowców. Choć na ogół wybieramy świeże kwiaty, coraz większą popularność zyskują kwiaty silikonowe. Kiedy będą najlepszym rozwiązaniem?

Trwała i piękna ozdoba

Kwiaty silikonowe warto wybrać w przypadku, gdy zależy nam na trwałej, a jednocześnie przyciągającej wzrok dekoracji. Wielu z nas nie ma bowiem czasu na to, aby co jakiś czas kupować świeże kwiaty – te bowiem więdną zwykle po 2-3 dniach, tracąc atrakcyjny wygląd. Tymczasem kwiaty silikonowe zawsze prezentują się nienagannie – wystarczy od czasu do czasu zetrzeć z nich kurz, aby wyglądały jak nowe. Ponadto, dekoracja z silikonowych kwiatów ma charakter odnawialny, bowiem możemy zakupić kilka kompletów, zmieniając je co pewien okres. Warto mieć na uwadze, że obecnie sztuczne kwiaty wyglądają jak świeże – nie mają już nic wspólnego z bukietami, które większość pamięta ze czasów dzieciństwa, a które rzeczywiście nie prezentowały się jak kwiaty sezonowe.

Ekonomiczna dekoracja nie tylko do domu

Zakup kwiatów silikonowych stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby stworzyć ciekawą dekorację, a jednocześnie zaoszczędzić. Zakup świeżych kwiatów pociąga za sobą niemałe koszty – w sezonie letnim za jeden bukiet zapłacimy około 20 zł, zaś w sezonie zimowym cena będzie znacznie wyższa. Mając na uwadze, że kwiaty trzeba kupować co kilka dni, dekoracja z nich stworzona może okazać się bardzo kosztowna. Tymczasem zakup sztucznych kwiatów to jednorazowy wydatek, który w dodatku wynosi nie więcej, niż 50 zł. W zamian otrzymujemy piękny, przypominający nam przez cały rok o wiośnie, bukiet. Chcąc niskim kosztem udekorować miejsce pracy czy mieszkanie, warto postawić na sztuczne kwiaty.

Dekoracja poza sezonem

Kwiaty silikonowe będą idealnym wyborem na czas, gdy dostęp do świeżych kwiatów jest znacznie ograniczony. Mowa tutaj przede wszystkim o jesieni, zimie czy wczesnej wiośnie, gdy kwiaty są nie tylko bardzo drogie, ale i trudno dostać piękne bukiety. Z powodzeniem zastąpią je kwiaty silikonowe, które sprawdzają się we wnętrzach każdego typu. Możemy stworzyć z nich dekorację także o innych porach roku, jeśli mamy ograniczony dostęp do świeżych kwiatów, na przykład ze względu na miejsce zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej. Pamiętajmy, że obecnie sztuczne kwiaty różnią się od prawdziwych głównie tym, że nie wydzielają zapachów.