sluchawki

Słuchawki douszne – jak wybrać najlepsze?

Słuchawki douszne są bardzo popularne, zwłaszcza wśród sportowców. Pozwalają na słuchanie muzyki, audiobooków czy podcastów w każdym miejscu. To najlepszy prezent dla każdego. To najmodniejszy gadżet ostatnich lat. Jak wybrać najlepszy model słuchawek dousznych?

Dlaczego warto mieć słuchawki douszne?

Słuchawki douszne są niewielkim urządzeniem, wyposażonym w głośnik membranowy. Kształt słuchawek, sprawia, że są one umieszczone w uchu stosunkowo płytko. Ich charakterystyczna budowa zapewnia również znacznie lepszą wentylację oraz odporność na wahania temperatur niż ma to miejsce w przypadku słuchawek dokanałowych. Ich główną zaleta jest wygoda użytkowania. Są lekkie i łatwe w użytkowaniu. Są szczególnie wybierane przez osoby uprawiające sporty, gdyż nie przeszkadzają podczas biegania. Sprawdzą się także wśród osób, które dużo podróżują, gdyż łatwo zmieszczą się w plecaku czy walizce.

Jak wybrać słuchawki douszne?

Wybór słuchawek zależy w głównej mierze od upodobań i przeznaczenia. Sportowcom do gustu przypadną bezprzewodowe modele, które są wygodne w użyciu. Modele z przewodem sprawdzą się u osób, które dużo podróżują. Wybierając słuchawki, warto wziąć pod uwagę parametry dźwiękowe. Dlatego też przed zakupem, na przykład Lighting Center, przejrzyj się parametrom technicznym sprzętu. Ważna jest impedancja, która odpowiada za czystość dźwięku, a także głośność. Im wyższa wartość, tym mnie szumów usłyszymy, ale muzyk będzie brzmiała ciszej. Pasmo przenoszenia określa zakres niskich i wysokich dźwięków. Standardowa skala to 20-20 000 Hz i taką mają najczęściej słuchawki douszne. Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, warto wziąć pod uwagę czas pracy baterii w słuchawkach, a także szybkość ładowania. Najlepiej sprawdzać deklarowaną wartość w czasie aktywnego użytkowania, a nie czuwania. Najlepsze modele potrafią wytrzymać nawet 5 godzin. Najnowsze modele mają aktywną redukcję szumów, dzięki czemu można cieszyć się z muzyki w każdym miejscu i o każdej porze, bez obawy że ktoś lub coś nam przeszkodzi.