rehabilitacja

Rehabilitacja – w jakich przypadkach jest stosowana?

Przewlekłe bóle, wady postawy, choroby związane z układem ruchu lub zmiany pourazowe to najpopularniejsze wskazania do rehabilitacji. Mogą dotyczyć osób w dowolnym wieku. W związku z istnieniem danego problemu zdrowotnego, lekarz prowadzący może skierować osobę na rehabilitację.

Kiedy niezbędna jest rehabilitacja?

Jednym z przykładów koniecznej rehabilitacji są stany po operacji. Pobyt w szpitalu czy też sam zabieg chirurgiczny pozostawiają po sobie różne przykre konsekwencje. Rehabilitacja w Nasielsku zapewnia powrót do częściowej, a nawet pełnej sprawności. Wykorzystywane są różne metody fizjoterapii.

W tej grupie potrzebujących znajdują się często osoby starsze. Właściwie przeprowadzona rehabilitacja w Nasielsku pozwala im zachować sprawność, więc mogą przeżyć w dobrym zdrowiu jeszcze kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie mogą intensywnie ćwiczyć, więc oferuje im się zabiegi innego rodzaju.

Fizjoterapia wskazana przy chorobach przewlekłych

Niektóre przewlekłe choroby na tyle utrudniają funkcjonowanie, że lekarze kierują pacjentów na zabiegi rehabilitacyjne. Przykład to choroba Parkinsona czy choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. W ośrodkach takich jak Centrum Zdrowia i Urody Lavita mogą oni skorzystać z różnych metod terapii i uzyskać zauważalną poprawę zdrowia.

W większości przypadków terapia nie kończy się w placówce. Pacjenci mogą otrzymać zalecenia dalszego ćwiczenia w domu. Jeśli nie są w stanie ćwiczyć sami, niejednokrotnie możliwe są wizyty rehabilitanta. Wtedy wykonuje się szereg ćwiczeń i masaże. Rehabilitant może też odwiedzać osoby leżące w szpitalu.

Rehabilitacja dzieci – jakie są wskazania?

Rehabilitacji mogą być poddawane również dzieci i osoby młode do 18 r.ż. W ich przypadku fizjoterapia w Nasielsku dotyczy np. wad postawy, typowych dla okresu dojrzewania. Tutaj przeważnie wystarczają serie ćwiczeń zaproponowanych przez terapeutę.

Podsumowując, rehabilitacja przynosi świetne skutki w wielu przypadkach. Osoby korzystające z zabiegów to np. pacjenci szpitalni, dzieci z wadami postawy, chorzy na choroby przewlekłe.