Piłka nożna dzieci

Piłka nożna dla najmłodszych

Wielu rodziców interesuje się losem swoich najmłodszych, dlatego też często zapisuje swoje dzieci do takich organizacji, jakimi są szkółki piłkarskie dla dzieci. Jednakże czy warto jest zapisać swoją pociechę do takiej instytucji?

Czym jest szkółka piłkarska?

Otóż jest to nic innego jak miejsce, w którym profesjonalni trenerzy szkolą dzieci w ,,sztuce” uprawiania piłki nożnej. Trenerzy kładą spory nacisk na nauce techniki, oraz umiejętnościach które w przyszłości mogłyby się przydać przyszłym asom piłki nożnej. Zazwyczaj takie kluby pobierają czesne, które jest przeznaczane zazwyczaj na sprzęt – nie jest to jednak reguła. Dodatkowo im bardziej ,,prestiżowy” klub, tym bardziej organizatorzy kładą nacisk na to, aby sprzęt był ,,firmowy” oraz dochodzą inne opłaty, jednakże w zamian nasze pociechy będą trenować pod okiem najbardziej doświadczonych trenerów z prawdziwych, zagranicznych klubów piłkarskich.

Rodzimy klub – czy markowy?

W większych miastach sporo rodziców ma o wiele większe możliwości co do zapisania swoich dzieci do szkółki piłkarskiej, na przykład w Warszawie funkcjonuje szkółka Juventusu, gdzie pociechy mogą trenować pod okiem profesjonalistów. Jednakże z racji tego, że płacimy również za ,,markę” to ceny treningów mogą się różnić od rodzimych organizacji. W niektórych szkółkach za jedne zajęcia trzeba zapłacić 70 złotych, w innych za cały miesiąc 150. Średnio trzeba wydać od 150 do 200 złotych za minimum 3 treningi w tygodniu, czyli 12 w miesiącu.

Większość akademii zaprasza dzieci na pierwsze darmowe zajęcia. Warto się na nie wybrać i przekonać, czy naszemu dziecku taka ścieżka się spodoba, bo nie powinniśmy zmuszać dzieci do czegoś, czego nie lubią robić. Drugą ważną rzeczą jest sprzęt. Część klubów wymaga od rodziców zakupu klubowych strojów sportowych. Ceny piłkarskiego stroju dla dziecka w sklepie sportowym zaczynają się od 50 złotych. Do tego około 20 złotych kosztują getry piłkarskie. Sprzęt w postaci piłek powinien być na wyposażeniu klubu.

Naturalnie są to ceny w przypadku rodzimych klubów – w przypadku organizacji które szkolą dzieci pod patronatem klubów takich jak Juventus, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli prawdopodobnie zamówić markowy sprzęt, nie mówiąc już o dwukrotnie wyższych opłatach, o ile oczywiście uda nam się zarezerwować naszemu dziecku miejsce, ponieważ na jego miejsce w kolejce czeka kilkanaście następnych.

Co szkółka piłkarska może zaoferować naszym dzieciom?

Na pewno świetną zabawę (o ile oczywiście polubią piłkę nożną), trening umiejętności, które być może popchną dziecko do zrobienia kariery na murawie w przyszłości. Dla najlepszych będą to na pewno wyjazdy, bądź udział w spotkaniach piłkarskich (jak oczywiście podrosną). Poza tym mogą zawiązać świetne przyjaźnie, bądź kontakty z osobami, które już siedzą od dłuższego czasu w ,,piłce nożnej” przez co będą miały łatwiejszy start w swojej (być może) przyszłej karierze zawodowego piłkarza.

Źródło: https://pilka24h.pl