4.9 C
Warszawa
wtorek, 21 marca, 2023

Okulary do pływania – jak wybrać idealny model?

Popularne

Europejska gospodarka nadal będzie spowalniać.

Gospodarka europejska hamuje i w najbliższych kwartałach będzie mieć problemy z utrzymaniem dodatniego wzrostu gospodarczego – prognozują analitycy BGK. Głównymi winowajcami...

Baby shower – jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby shower przez wielu nazywane jest także imprezą bociankową. Można z powodzeniem stwierdzić, że ten format na stałe wpisał...

Opakowania foliowe – jakie mają zalety?

Czy to prawda, że opakowania foliowe należy zaliczyć do tych, które już niedługo znikną z rynku? Oczywiście, że nie....

Molestowanie w pracy – to musisz wiedzieć!

Padłaś ofiarą molestowania w pracy? Bądź jesteś molestowana a może nawet nie zdajesz sobie z tego do końca sprawy? Pracując...

Okulary pływackie to niezbędnik, aby uniknąć podrażnienia chlorowaną wodą. Chronią nas przed zaczerwienieniem oczu po każdej wizycie na basenie. Odpowiednio dobrane okulary zapewnią nam najwyższy komfort pływania, a jednocześnie zadbają o nasze oczy. Jak wybrać idealny model dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb?

Okulary pływackie – rodzaje 

Rynek oferuje nam obecnie wiele rodzajów okularów. Oferta jest niezwykle zróżnicowana, co niekoniecznie wpływa na ułatwienie naszego wyboru. Wśród oferowanych produktów możemy wyróżnić przede wszystkim modele różniące się parametrami i przeznaczeniem. Wyróżniamy:

  • Okulary miękkie. Są to najbardziej powszechne okulary, uważane też za jedne z najwygodniejszych. Cechują się niezwykłą elastycznością oraz łatwym dopasowaniem do naszej twarzy. Co więcej, szczelnie przylegają ze względu na obecność grubszej gumy.
  • Okulary półtwarde. Są one nieco sztywniejsze niż poprzedni model. Stworzone zostały z myślą o osobach, które nie lubią nadmiernej elastyczności. Są one zauważalnie mniej miękkie, jednak twarzy trzymają się tak samo dobrze.
  • Okulary twarde. Potocznie nazywane są szwedkami. Jest to najbardziej sztywny rodzaj okularów. To, co je wyróżnia to znacznie lepszy kąt widzenia niż w przypadku poprzedników. Potrzebują one jednak bardzo dobrego indywidualnego dopasowania. Szwedki to najczęściej wybór zawodowców – ze względu na szeroki kąt widzenia i doskonałe przyleganie do twarzy.

Każde okulary należy dobierać osobiście. Nie każdy rodzaj będzie przeznaczony bowiem dla każdego. Inny kształt głowy, rozstaw oczu czy wysokość i wielkość nosa powodują, że okulary idealne dla jednego, będą najgorszym, co spotkało inną osobę. Jakie jeszcze akcesoria do pływania wybrać? Tego dowiemy się na pucharkmity.pl.

Okulary do pływania – rodzaje szkieł

Dowolność mamy nie tylko w przypadku wyboru konkretnego rodzaju okularów, ale także szkieł. Oferta producentów jest bowiem bardzo bogata i obejmuje wiele modeli.

  • Szkła przejrzyste. Najważniejszą zaletą tego typu okularów jest doskonała widoczność. Ten rodzaj okularów wykorzystuje się przede wszystkim na basenach, gdzie nie ma intensywnego, rażącego oświetlenia. Nie sprawdzają się one z kolei na zewnątrz.
  • Szkła przyciemniane. Ten typ okularów stosuje się na jasnych, dobrze oświetlonych basenach. Ich wadą jest jednak nieco gorsza widoczność. Jeżeli posiadają filtr UV mogą być stosowane na odkrytych akwenach.
  • Szkła „lustrzanki”. Jest to doskonała alternatywa dla modeli przyciemnianych. Oferują nam bowiem doskonałą widoczność, jednocześnie ograniczając rażące refleksy.
  • Szkła polaryzacyjne. Ten rodzaj szkieł wyposażony jest w specjalne soczewki, które zatrzymują rozbłyski światła. Pływanie w nich powoduje, że nasze oczy się nie męczą, a wręcz są zrelaksowane.
  • Szkła fotochromatyczne. W tym przypadku soczewka w pełni dostosowuje się do ilości światła słonecznego, jakie na nas pada. Jeżeli światło jest mniej intensywne, soczewka rozjaśnia się, jeżeli bardziej – przyciemnia.

Odpowiedni dobór okularów to gwarancja przyjemności płynącej z pływania!

Ostatnio dodane

Manipulator przemysłowy – jakie ma zastosowanie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej działań przemysłowych jest wykonywanych przez roboty, które potrafią zastąpić pracę człowieka w niebezpiecznych lub...

Jak przebiega kasacja pojazdów?

Kasacja pojazdów to proces, którego celem jest wycofanie pojazdu z użytkowania, a następnie jego zniszczenie lub sprzedaż w celach recyklingowych. Procedura ta jest niezbędna...

Gra Czarny Kod – na czym polega?

Gry fabularne od lat cieszą się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. Jednym z ciekawszych wydawnictw jest gra Czarny Kod. Jeśli jeszcze nie...

Czy wegańskie majonezy mają różne smaki?

Produkty wegańskie są zdrowe. Dieta wegańska, oparta na odpowiednich składnikach, jest również zdrowa i zbilansowana. Wszystko zależy od indywidualnych wyborów żywieniowych i stosowania się...

Auto złom – czy opłaca się oddać auto?

Wiele osób znajduje się w sytuacji, kiedy ich samochód już nie spełnia swojej funkcji, jest zbyt stary lub powypadkowy. Wtedy pojawia się pytanie, co zrobić z takim autem? Jednym...

Podobne artykuły