Drewniane czy metalowe łóżko do sypialni

Łóżko do sypialni – drewniane czy metalowe?

Aranżacja sypialni to przede wszystkim wybór odpowiednich mebli, w tym łóżka i materaca. Bez tych dwóch rzeczy nie ma mowy o pełnym relaksie i odpoczynku. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów łóżek, w tym te drewniane i metalowe.

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni jest prostą sprawą. Aby być w pełni usatysfakcjonowanym trzeba poświęcić trochę czasu i zastanowić się, jaki rodzaj łóżka będzie najlepszy do naszej sypialni. Wybór jest bardzo duży: łóżka drewniane, łóżka metalowe, łóżka tapicerowane bądź kontynentalne. Faktem jest to, że łóżko na wymiar lub łóżko gotowe do złożenia powinno się wpisywać w ogólną aranżację pomieszczenia. Wszystkie rodzaje łóżek mają oczywiście swoje zalety. Warto zapoznać się z ofertami sklepów z meblami na zamówienie. 

Łóżko drewniane i metalowe z odpowiednim materacem

Na wygodny sen zdecydowanie składają się trzy rzeczy: odpowiednio dobrany stelaż, materac do spania, a także wyprofilowane poduszki. Szczególnie dużą rolę ogrywa tu materac, zdecydowanie nie warto oszczędzać na jego zakupie. Do wyboru mamy pełny zakres materacy, począwszy od materacy lateksowych, a na wysokoelastycznych kończąc. Dobry materac nawet po wielu latach zachowa swoje oryginalne właściwości i nie będzie się zapadał.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/lozka-tapicerowane-czy-warto-je-kupic/

Łóżka drewniane – klasyka ponad wszystko

Łóżka drewniane są świetnym rozwiązaniem jeżeli kochamy naturalne materiały, o ponadczasowym charakterze. Do głównych zalet łóżek z drewna należą:

– naturalność drewna jako materiału konstrukcyjnego,
– różnorodne wzornictwo, układ słojów itd.,
– różnorodność gatunków krajowych i zagranicznych),
– plastyczność materiału, łatwość obróbki i konserwacji,
– estetyczny wygląd,
– możliwość nadawania drewnu dodatkowych efektów, np. efektu przypalenia.

Łóżka metalowe – nowoczesność i solidność

Łóżko metalowe, które zostało odpowiednio wykonane charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością i odpornością na pękanie, uginanie. Metal jest materiałem niezwykle twardym, a wiec konstrukcja łóżka będzie odporna np. na obijanie. Bardzo ciekawą zaletą łóżek metalowych jest możliwość umieszczania różnego typu elementów dekoracyjnych, wykonania stylowych poręczy, uzupełnienia ich innymi materiałami, np. egzotycznym drewnem. Malowana proszkowo konstrukcja jest odporna na upływ czasu, utratę kolorystyki, doskonale wpisze się w różne style aranżacji wnętrz, np. awangardową bądź loftową.