pobyt cudzoziemcow

Legalizacja pobytu cudzoziemców – gdzie szukać pomocy?

Legalizacja pobytu cudzoziemców jest szczególnie ważnym aspektem jeśli zatrudnia się pracowników do swojej firmy. W takim wypadku należy zadbać o odpowiednie dokumenty uprawniające takie osoby do pracy w Polsce. Brak odpowiednich dokumentów i nielegalna praca cudzoziemców w Polsce wiąże się z dużymi karami dla pracodawcy, dlatego tak ważne jest zapewnienie wszystkich odpowiednich dokumentów takich jak miejsce pobytu i wiele innych.

W przypadku osób, które przyjeżdżają do Polski z innych krajów Unii Europejskiej, taka sprawa jest nieco ułatwiona i nie jest aż tak skomplikowana jak osób z krajów poza Unii Europejskiej. W przypadku zakwaterowania obcokrajowców najlepiej będzie skontaktować się z firmom, która zapewni im dokumenty uprawniające do legalnej pracy w naszym kraju. Gdzie więc szukać takiej pomocy?

Dokumenty dla obcokrajowców pracujących w Polsce

Przed rozpoczęciem pracy w Polsce obcokrajowcy muszą posiadać zezwolenie na pracę dla cudzoziemca, jest to dokumentem pozwalający legalnie pracować takiej osobie na terenie Polski. Legalizacja pobytu cudzoziemców w Krakowie to oferta firmy, która zapewni wszystkie niezbędne dokumenty uprawniające osobę spoza Polski do pracy. Zatrudnianie cudzoziemców w Krakowie to również zadanie tej firmy oprócz Krakowa działa również w wielu innych miastach takich jak Warszawa. Warto wiedzieć o tym, że zezwolenie na pracę wydawane jest na okres do trzech lat, otrzymuje się je za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego. 

Co jeszcze warto wiedzieć o zezwoleniu na pracę dla cudzoziemców?

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemców pozwala w szybki sposób uzyskać możliwość zatrudnienia osoby z innego kraju do pracy na długi okres. Czas realizacji i rozpatrzenia złożonych dokumentów wynosi do 90 dni, a możliwość pracy obcokrajowca w Polsce to czas do trzech lat, przy tym jednorazowa opłata skarbowa za zezwolenie na pobyt czasowy i pracę dla jednej osoby to 440 zł. Aby szybko i sprawnie przejść przez ten proces warto skorzystać z pomocy dobrych firm.