Kosmetyki to Twoja pasja? Zapisz się do szkoły policealnej!

Wykonywanie makijażu czy zabiegów kosmetycznych nie wymaga posiadania kierunkowego wykształcenia, jednak dzięki niemu można znacznie łatwiej znaleźć zatrudnienie lub samemu otworzyć dochodowy biznes. W takiej sytuacji warto sprawdzić oferty dostępne w szkołach policealnych. Co oferują swoim uczniom?

Co oferują szkoły policealne?

W szkołach policealnych można skorzystać z nauki w wielu kierunkach. Nauka przeznaczona jest dla osób, które ukończyły szkołę średnią, jednak nie muszą one posiadać zaliczonej matury.

Wśród wielu dostępnych kierunków szkoły policealne zapraszają również na kierunek jak technik usług kosmetycznych Kraków to jedno z miast, gdzie jest on dostępny.

Nauka w tym kierunku jest przeznaczona dla osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą beauty, między innymi chciałyby zajmować się wizażem, makijażem, kosmetyką pielęgnacyjną, manicure i pedicure.

Po zakończeniu kierunku można otrzymać kwalifikacje w zakresie FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych.

Technik usług kosmetycznych – czym się zajmuje?

Osoba posiadająca tytuł technika usług kosmetycznych może wykonywać różne rodzaje zabiegów, które prowadzone są w trosce o zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Absolwent może między innymi pracować w gabinetach kosmetycznych, Spa i Wellness, ale również może prowadzić usługi we własnym zakresie, na przykład otworzyć gabinet lub pracować bezpośrednio u klientów.

Praca z tym, co lubi się najbardziej, czyli z kosmetykami, może dać wtedy mnóstwo satysfakcji oraz stać się sposobem na przyszłościowy biznes, który będzie przynosił coraz większe zyski.

Jak odbywa się nauka w kierunku technik usług kosmetycznych?

Szkoły policealne organizujące zajęcia w tym właśnie kierunku prowadzą złożone programy, dzięki którym uczniowie mogą otrzymać szeroką wiedzę oraz zdobyć umiejętności praktyczne niezbędne do prowadzenia zabiegów kosmetycznych różnych typów.

Wśród nauczanych przedmiotów znajdują się między innymi:

  • podstawy anatomii i dermatologii

  • kosmetyka twarzy, ciała, dłoni i stóp

  • BHP na stanowisku pracy

  • prowadzenie działalności gospodarczej i usługowej

  • języki obce w kosmetyce

Technik usług kosmetycznych – jak zapisać się na zajęcia?

Szkoły policealne nie organizują egzaminów wstępnych i zapisanie się na zajęcia jest możliwe po spełnieniu kilku wymogów.

Osoba, która chce rozpocząć naukę w kierunku technik usług kosmetycznych, musi przekazać do szkoły policealnej:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej

  • zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do pracy w zawodzie

  • zdjęcie do wydania legitymacji

  • wniosek o przyjęcie do szkoły

Ile kosztuje nauka w kierunku technika usług kosmetycznych?

Aktualnie wiele szkół policealnych organizuje zajęcia bezpłatnie, ponieważ otrzymują one za nie dofinansowania. Wobec tego zdobycie kwalifikacji do pracy jako technik usług kosmetycznych nie wymaga żadnych opłat.