korki pneumatyczne

Korki pneumatyczne dla przemysłu – do czego się je wykorzystuje?

W przemyśle wykorzystuje się wiele przydatnych akcesoriów, ułatwiających czy nawet umożliwiających pracę. Przykładem takiego rozwiązania są korki pneumatyczne. Ich podstawowe zastosowanie to zamknięcie przepływu cieczy w rurze lub kanale. Korek jest szczelny, może mieć też różne dodatkowe funkcje.

Korki pneumatyczne – ich zastosowanie w przemyśle

Montaż instalacji wodnych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych może wiązać się z wykorzystaniem wspomnianych korków. Konieczność wykonania prac na już działającej instalacji lub montaż etapami sprawia, że warto zastosować korki pneumatyczne dla przemysłu np. wzmocnione kevlarem.

Korki pneumatyczne zamykające to jeden z przykładów często wykorzystywanego elementu. Zamyka się nimi np. wylot rury, studzienkę. Sprawdzają się nawet wtedy, gdy przepływająca rurą ciecz ma bardzo duże ciśnienie. Korek dopasowuje się rozmiarem i kształtem do rury lub kanału tak, by same jego właściwości wpływały na szczelność.

Nowe korki pneumatyczne od najlepszych producentów

Zakup nowych, wysokiej jakości korków może mieć miejsce u producentów rozwiązań dla przemysłu, np. Handel Maszynami Budowlanymi. Wybór godnego zaufania producenta wiąże się z dostępem do różnych modeli korków – ułatwia to pozyskanie elementu idealnie odpowiadającego oczekiwaniom.

Jeśli tylko jest to możliwe, warto brać pod uwagę jedynie nowe korki pneumatyczne. Chociaż producent zapewnia, że elementy te wytrzymują różne czynniki zewnętrzne związane z eksploatacją, używane rozwiązania mogą być nieco sfatygowane. Nowe gwarantują najwyższą jakość oraz najlepsze dopasowanie do różnych średnic rur.

Korki pneumatyczne – wykorzystanie w różnych branżach

Często spotyka się pneumatyczne korki w hydraulice – jest to oczywiste zastosowanie, to branża, która operuje rurami i przewodami. Korki mogą przydać się przy każdym montażu. Nowoczesne elementy pozwalają kontrolować przepływ wody w rurach, odciąć ją w razie potrzeby czy demontażu części instalacji.

Podsumowując, w przemyśle można znaleźć wiele zastosowań dla korków pneumatycznych. Jedną ze szczególnie powiązanych branż jest hydraulika.