kruszywo do ogrodu

Kiedy warto skorzystać z kory kamiennej?

Kora kamienna to ciekawe kruszywo, które zdecydowanie warto zastosować do swojego ogrodu. Dzięki niemu można będzie między innymi zyskać możliwość wzbogacenia jego przestrzeni. Kiedy warto wziąć ją pod uwagę?

Kora kamienna – jakie właściwie ma właściwości?

Kora kamienna w Oławie to kruszywu łupkowe, które ma charakterystyczną budowę. Jest bardzo zbliżone do tradycyjnej kory drzewnej, którą zazwyczaj podsypuje się rabaty kwiatowe z krzewami, ale również drzewami.

Tomzet – kamień naturalny w domu i ogrodzie to firma, która między innymi oferuje taką korę kamienną. Jest ona również bardzo wytrzymała, szczególnie na nacisk. Doskonale sprawdza się jako wyłożenie alejek ogrodowych, które prowadzą między innymi do altany lub pergoli.

Korę można również wykorzystać na wiele innych ciekawych sposobów. Będzie to między innymi wykonanie z niej parkingu firmy lub ozdoba w postaci fontanny. Kora kamienna może mieć bezpośredni kontakt z wodą. Łatwo zadbać o jej estetyczny wygląd i czystość.

Kora kamienna – dla kogo jest?

Taka kora może być ciekawym dodatkiem dla osób, które lubią funkcjonalny ogród. Kora nie tylko zapobiega powstawaniu dziur i dołów na alejkach, ale również świetnie działa na zahamowanie wzrostu chwastów na danym obszarze.

Ma na to wpływ głównie jej masywność oraz dobre blokowanie światła, bez którego rośliny nie mogą się rozwijać. Dodatkowo kora dobrze odprowadza wilgoć i ją zatrzymuje, przez co wysokie rośliny, takie jak krzewy oraz drzewa, mogą na dłużej pozostać odżywione.

Warto również wiedzieć o tym, że taka kora kamienna jest stosunkowo ciężka, co sprawia, że nawet delikatne zamiatanie nie będzie w stanie jej poruszyć. Może to się sprawdzić szczególnie podczas prac porządkujących podczas jesieni, ale również wczesnej wiosny.

Kora kamienna jest kruszywem, które świetnie sprawdzi się dla ogrodników, którzy stawiają na funkcjonalność. Dzięki temu będą mogli zyskać oszczędność swojego czasu.