przeglad hamulcowy

Jakie zalety ma odpowiednio serwisowany retarder?

Retarder, który jest popularnie oraz potocznie zwany zwalniaczem, to pewnego rodzaju nowoczesne i sprawdzone wspomaganie tradycyjnego systemu hamulcowego, zwłaszcza w pojazdach specjalistycznych, autach dostawczych lub innych, które mają bardzo dużą masę. Jego odpowiednie serwisowanie sprawi, że bez żadnych problemów będziemy mogli sterować pojazdem i mieli pewność, że w sytuacji kryzysowej hamulce po prostu zadziałają.

Każda firma, która do wykonywania usług oraz ich świadczenia dla klientów wykorzystuje flotę samochodową, zdecydowanie musi zadbać o to, aby jej stan techniczny był po prostu odpowiedni. To bardzo ważne, gdyż nikt na pewno nie chce się poruszać po drogach sprzętem, który może sprawiać problemy i spowodować wypadek.

Tak się składa, że układ hamulcowy to ten element wyposażenia każdego pojazdu, który musi działać prawidłowo. Pamiętajmy, że od tego może zależeć ludzkie życie. Chcąc zwiększyć komfort hamowania, montuje się tak zwane retardery, czyli wspomaganie układu hamulcowego. Jak każdy element pojazdu, musi być on regularnie konserwowany. Wtedy będzie działał najlepiej. Tym zajmuje się między innymi serwis Renz https://renz.pl/.

W jaki sposób działa retarder?

Retarder, który zwany jest również zwalniaczem, bardzo przyczynia się do poprawy komfortu jazdy i zwiększenia bezpieczeństwa. To właśnie dzięki niemu skuteczniej możemy zatrzymać pojazd, albo elementy pojazdu, które są aktualnie użytkowane. Zadaniem retardera jest również bezpieczne wyhamowanie pojazdu w sytuacji, gdy następuje zjazd z wzniesienia (a pojazd jest dodatkowo obciążony, mógłby nabrać niekontrolowanej prędkości).

Retarder Telma jest kompleksowo zintegrowany z systemem hamulcowym, poprzez elektromagnetyczny prąd wirowy przeciwdziała siłom obrotowym wałów przegubowych, spowalniając tym samym pojazd.

Regularny serwis retardera jest więc koniecznością i musi być dokonywany w ściśle określonych warunkach.

Zobacz także: https://uniradio.pl/serwis-sachs-jak-go-skutecznie-wybrac/

Jak wybrać serwis retarderów Telma?

Przede wszystkim warto postawić na serwis, który ma duże doświadczenie oraz dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie prace związane z diagnostyką oraz oczywiście pracami modernizacyjnymi zostaną przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi standardami.

System hamowania w pojazdach musi funkcjonować bez zastrzeżeń, dlatego tak ważne jest to, aby wszystkich napraw dokonywać w serwisach, które są do tego po prostu przewidziane.