Jakie mieszkania najlepiej sprzedają się w Łodzi?

Łódź jest miastem o ogromnym potencjale gospodarczym. Położenie w centralnej części Polski i znakomicie rozwinięta infrastruktura transportowa sprawiły, że miasto jest atrakcyjne przede wszystkim dla firm z obszaru biznesowego oraz dla deweloperów. Jakie mieszkania sprzedają się w mieście o wielu specjalizacjach?

Atrakcyjna lokalizacja dla inwestorów

Deweloperzy coraz częściej obierają Łódź za teren swoich inwestycji. Miasto liczy ponad milion mieszkańców, jest bardzo atrakcyjne jako prężnie działający ośrodek akademicki i może pochwalić się bogatą siatką połączeń transportowych. Z tych względów powstają tu nowe mieszkania Łódź rynek pierwotny, będąc tym samym jednym z największych tego typu rynków w Polsce.

Co wybierają mieszkańcy?

W Łodzi największym powodzeniem cieszą się nieruchomości z rynku pierwotnego. Nie bez powodu znajduje się tu aż kilkadziesiąt firm deweloperskich – popyt na mieszkania z pierwszej ręki nie ustaje, nawet pomimo zawirowań gospodarczych i w sytuacji spowodowanej pandemią.

Łodzianie poszukują mieszkań w różnych częściach miasta, choć najwięcej z nich sprzedaje się w centrum. W ofercie deweloperów znajdują się nowoczesne domy i apartamenty, lecz obiekty, które sprzedają się najlepiej to lokale w nisko kondygnacyjnych blokach, zlokalizowane zazwyczaj w centralnej części miasta. Mieszkania Łódź rynek pierwotny znajdują się w średnim przedziale cenowym – o wiele droższe są nieruchomości w stolicy, Krakowie czy we Wrocławiu.

Inflacja a sprzedaż mieszkań

Szybko rosnąca inflacja jest bezpośrednią przyczyną kryzysu gospodarczego. Sytuację można odczuć także w sektorze nieruchomości, których cena za metr kwadratowy wzrosła w ostatnich miesiącach o około 10 procent. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania Łódź rynek pierwotny wynosi około 6 tysięcy złotych, co nadal pozostaje stawką o połowę mniejszą w porównaniu do ofert w Warszawie czy Trójmieście.

Łodzianie najchętniej kupują mieszkania 2- i 3-pokojowe o łącznej powierzchni do 60 metrów kwadratowych. Obecnie najdroższe dzielnice do zamieszkania to Widzew, a także Polesie oraz Górna. Zaskoczeniem jest, że mieszkania w centrum aglomeracji należą do najtańszych.

Nieruchomości w segmencie premium

W ofercie nieruchomości deweloperów bardzo dobrze sprzedają się mieszkania Łódź rynek pierwotny o podstawowym standardzie. Nie brakuje jednak klientów na lokale klasy premium. Łódź jest uznawana za centrum polskiego przemysłu kreatywnego. Wśród największych specjalizacji wymienia się produkcję filmów, a także wybitne osiągnięcia w świecie mody i architektury. Nie brakuje więc chętnych na zakup luksusowych nieruchomości o wysokim standardzie.

Łódź od wielu lat jest ściśle powiązana z gwiazdami kina i reżyserami. Do atrakcji należy Aleja Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy czy Manufaktura, znane centrum handlowe i rekreacyjne. Ogromna rozpiętość atrakcji, bogata historia przemysłowa i niepowtarzalny klimat miasta są powodem, dla którego to właśnie w Łodzi kwitnie rynek pierwotny.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert – mieszkania Łódź rynek pierwotny.