talerze porcelanowe

Jakie dania podajemy w talerzach płaskich oraz głębokich?

Na jakie typy można podzielić talerze płaskie? Czy talerze głębokie są przeznaczone tylko do podawania zup? I wreszcie, gdzie warto zamówić piękną i ponadczasową zastawę, w tym białe talerze od cenionych producentów? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Talerze płaskie i głębokie oraz ich zastosowanie

Podawanie potraw na odpowiednio dopasowanych do nich talerzach oczywiście nie wpłynie na smak czy aromat. Może jednak ułatwić spożywanie konkretnych dań i poprawić odczucia osób uczestniczących we wspólnym posiłku. Warto więc wyposażyć się w taką podstawową wiedzę i korzystać z niej zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych wydarzeń.

Talerze płaskie możemy podzielić na obiadowe, deserowe oraz przystawkowe. Jakie są ich zastosowania?

  • Na talerzach płaskich obiadowych podajemy dania główne, w tym mięsne lub rybne z dodatkami.

  • Talerze deserowe idealnie nadają się do serwowania ciast, a także sałatek i śniadań.

  • Talerze przystawkowe są polecane do podawania zimnych i gorących przekąsek.

Warto wspomnieć też o spodkach na filiżanki i talerzach dekoracyjnych. Te pierwsze tworzą najlepszy duet z filiżankami, ale można podawać na nich również niewielkie ciastka do kawy czy herbaty. Z kolei talerze dekoracyjne o interesującym kształcie lub ciekawie ozdobione są odpowiednie do serwowania słodkości i przekąsek.

W jaki sposób wykorzystamy talerze głębokie? Większe nadają się do podawania gorących zup jarzynowych oraz zup z dodatkami, a mniejsze do chłodników. Można użyć ich także do podawania dań jednogarnkowych i makaronów. Przy okazji serwowania zup warto pamiętać o tym, że talerz głęboki z zupą można położyć bezpośrednio na stole lub na talerzu płaskim.

Sklep internetowy z piękną zastawą stołową

Planując przyjmowanie gości w domu, warto wyposażyć się w komplet elementów nakrycia stołu lub stworzyć własny zestaw naczyń. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, najlepiej skierować się ku propozycji sklepu internetowego z szeroką ofertą produktów od renomowanych marek. Doskonałym przykładem jest sklep porcelanaonline.pl. Znajdziesz w nim piękne białe talerze Rosenthal i pochodzące bezpośrednio od kilku innych cenionych producentów.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem tego sklepu internetowego lub przejrzenia tylko interesujących Cię kategorii produktów. Przypominamy również, że na klientów czekają wykwalifikowani pracownicy, którzy z przyjemnością dzielą się swoim doświadczeniem. Jeśli zatem będziesz potrzebować pomocy w skompletowaniu talerzy do serwowania popisowych dań albo zastawy na prezent dla kogoś bliskiego, skontaktuj się z jego obsługą w wygodny dla Ciebie sposób.