Złom po rozbiórce

Jak pozbyć się złomu po rozbiórce?

Wiele firm budowlanych specjalizuje się również w demontażu konstrukcji metalowych, porządkowaniu terenów, jego wyrównywaniu pod przyszłe inwestycje budowlane. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest sprawne pozbywanie się złomu, który pochodzi z rozbiórki starych budynków.

Aby zbudować coś nowego bardzo często trzeba zniszczyć coś starego – to prawda, która obowiązuje w budownictwie wiele lat. Istnieje wiele obiektów budowlanych – użytkowych, biurowych, biznesowych, magazynowych, które z różnych względów nie mogą być remontowane lub przebudowywane i nadają się tylko i wyłącznie do wyburzenia. W ich miejsce mogą więc powstać nowe obiekty, nowoczesne, funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Podczas wyburzeń, które mogą być przeprowadzane różnymi metodami bardzo często mamy do czynienia ze sporą ilością złomu stalowego, który oczywiście w pewnym momencie z placu budowy musi być usunięty. Tym zajmują się odpowiednie firmy. Więcej informacji na stronie http://kamm.pl/

Jak pozbyć się z placu budowy złomu stalowego, aby zachować płynność prac, bezpieczeństwo i wysoki komfort?

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/demontaz-konstrukcji-metalowych-w-3-etapach/

Skąd pochodzi złom stalowy

Choć przeważnie tego nie widać, to w obiekcie budowlanym może występować bardzo duża ilość złomu stalowego, który obecny jest w ścianach, na stropach lub konstrukcjach podtrzymujących. Wiele zależy oczywiście od tego, z jakim obiektem mamy dokładnie do czynienia. Do rozbiórki często przeznaczane są między innymi silosy, magazyny, typowe mniejsze i większe konstrukcje stalowe. Złom można więc odzyskać podczas demontaż konstrukcji metalowych.

Co robić ze złomem na budowie?

Najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest segregowanie złomu oraz jego składowanie w jednym, wybrany miejscu na placu budowy. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Złom najlepiej jest sprzedać, dzięki czemu mamy również możliwość zwiększenia przychodu. W takiej sytuacji najlepiej współpracować z lokalnym skupem złomu, który posiada odpowiednie zaplecze techniczne do obioru tego surowca. Skup złomu chętnie przyjmie materiał, może realizować systematyczną wywózkę lub podstawić specjalne kontenery, w których materiał będzie składowany. Często zdarza się również, że dany skup złomu i surowców wtórnych dodatkowo zajmuje się demontażem konstrukcji stalowych. Taki rodzaj współpracy w pewnych momentach, gdy mamy do czynienia z typowo konstrukcjami stalowymi jest najlepszym rozwiązaniem.