ceramiczne plytki

Gdzie sprawdzą się płytki ceramiczne?

Każda inwestycja budowlana ostatecznie kończy się pracami wykończeniowymi we wnętrzach. Szczególnie ważne jest estetyczne wykończenie pomieszczeń użytkowych. Wtedy też warto wykorzystać płytki ceramiczne, które znajdują szerokie zastosowanie w łazience, kuchni albo na tarasie.

W jakich miejscach najczęściej wykorzystujemy płytki ceramiczne?

W zasadzie, jeżeli chodzi o różne rozwiązania wykończeniowe, to obecnie nie ma żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od tego, jakie ktoś ma preferencje stylistyczne i jakie materiały budowlane i wykończeniowe go interesują. Jeżeli więc ktoś ma ochotę, to może sobie umieścić płytki ceramiczne Iris nawet na suficie. Trzeba jednak z drugiej strony pamiętać o zachowaniu pewnego racjonalizmu estetycznego i starać się o to, aby design mieścił się w normach estetycznych.

Dlatego też najczęściej płytki ceramiczne będą się sprawdzały jako idealny materiał dedykowany do wykończenia łazienki. Są odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu czystości oraz dają dużo możliwości aranżacyjnych. Poza tym płytki takie to także idealny materiał stosowany w kuchni. To środowisko bardzo wilgotne i narażone na zabrudzenia. Ceramika jest odporna na wodę i plamy i będzie wymagać dużego wysiłku podczas czyszczenia.

Czy płytki można umieścić na tarasie i ścianach?

Coraz częściej także można się spotkać z trochę bardziej oryginalnymi koncepcjami architektonicznymi, jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz. Sami projektanci wskazują na przykład na to, że płytki gresowe Florim doskonale będą się sprawdzały w przypadku wykończeń tarasów, a nawet patio. Materiał taki jest bardzo odporny na zmiany temperatury no i ważne też jest to, że zróżnicowana faktura daje spore spectrum możliwości aranżacyjnych.

Coraz popularniejszą koncepcją designerską jest także wykorzystywanie płytek ceramicznych do wykończenia ścian i podłóg w pomieszczeniach użytkowych. Bez problemu można więc je stosować w biurach, hotelach, a także sklepach. Pozostaje tylko wybrać je kolorystycznie i pod względem wzorów, aby nie zapanował jakiś dysonans i chaos estetyczny.