jedzenie azjatyckie

Azjatyckie jedzenie na dowóz – co wybrać?

Kuchnia azjatycka zawsze jest w modzie. Bogactwo smaków sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedzenie na dowóz to bardzo praktyczna opcja dla zapracowanych, którzy nie mają czasu gotować, ale też dla studentów, którzy mają dość ograniczony dostęp do wspólnej kuchni. Co wybrać, jeśli chodzi o azjatyckie jedzenie na dowóz?

Jedzenie na dowóz – które pozycje są godne wypróbowania?

Jedzenie na dowóz w Katowicach jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie lubią samodzielnie gotować lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Lepiej, żeby wyręczył ich w tym ktoś, kto ma doświadczenie w tego typu kuchni. Dania kuchni azjatyckiej charakteryzują się wyjątkową wyrazistością. Pojawiają się w niej zarówno ostre, jak i kwaśne smaki. Wśród wykorzystywanych składników znajdują się: trawa cytrynowa, mleczko kokosowe, ryż biały, limonka, jaja, makarony ryżowe, wieprzowina i wiele innych.

Pierożki won-ton to klasyka gatunku, chętnie zamawiana przez Polaków. Dania typu curry występują w całej Azji i mają bardzo różne warianty, od łagodnych po bardzo pikantne. Zupa tom yum, ale też wiele innych pozycji, są sycące i rozgrzewające. Do przegryzienia świetnie sprawdzają się chlebki naan, znane przede wszystkim z kuchni indyjskiej.

Restauracja Hurry Curry – na jakie pozycje warto się skusić?

Restauracja Hurry Curry charakteryzuje się bogactwem smaków. Wśród kultowych dań warto wymienić sałatkę z krewetkami Hurry Curry. Na wynos zamówić można również ciekawe sosy azjatyckie. Bogactwo zup sprawia, że łatwo dobrać coś do swojego gustu. Interesujące przystawki, łagodne i ostre curry, desery i napoje uzupełniają zamówione pozycje. Tikka masala, butter curry – to potrawy rozpoznawane na całym świecie. W restauracji Hurry Curry znajdzie się również coś dla wegetarian. Są to między innymi samosy na bazie groszku, ziemniaków, cebuli czy kurkumy. Do popicia jest zarówno dobrze znana lemoniada, jak i indyjski napój mango lassi. Warto testować nowe smaki i otwierać się na kuchnie świata.