Koszty budowy dachu – jak je wyliczyć?

Wybierając projekt domu bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na powierzchnię dachy oraz stopień jego skomplikowania. To właśnie te dwa parametry w dużej mierze determinują jego ostateczną cenę.

Wycena dachu – co należy brać pod uwagę?

Samodzielna wycena dachu nie należy do najprostszych czynności. Nie wystarczy wziąć pod uwagę jedynie liczby metrów jego powierzchni, aby następnie pomnożyć je przez jednostkowy koszt materiału, którym będziemy chcieli go pokryć. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszty poszczególnych akcesoriów, a także elementów uzupełniających, o których nawet możemy nie mieć pojęcia, a których koszt może znacznie przewyższyć cenę materiałów pokryciowych. Kolejna kwestia, to także przygotowanie się na opłaty, które będzie trzeba ponieść w związku z zatrudnieniem dekarzy. Ich wynagrodzenie w dużej mierze uwarunkowane jest zarówno wielkością, jak i kształtem dachu, a także wyborem materiału pokryciowego, którym zostanie on pokryty. Nie bez znaczenia pozostaje także skompletowanie odpowiedniego, niezbędnego do tego typu prac sprzętu. Mowa na przykład do rusztowaniach, bez których rozpoczęcie budowy po prostu nie może się odbyć. Na szczęście nie trzeba obecnie ich kupować, ponieważ jest możliwe ich wypożyczenie.

Szukasz rusztowań lub szalunków? Odwiedź: https://szalbud.pl/szalunki-scienne/

Rzetelna wycena dachu – kto może ją wykonać?

Aby rzetelnie wycenić dach należy przede wszystkim wziąć pod uwagę projekt budynku, a także całą konstrukcję dachową. Jeśli chcemy, aby miała ona odzwierciedlenie w rzeczywistości, warto, aby wykonał ją producent, który wykonał dany materiał, który wykorzystamy do pokrycia go. Niemniej pożądany w tym temacie jest także przedstawiciel handlowy tudzież firma dekarska, która będzie wykonywać prace. Doświadczenie dekarza jest naprawdę cenne. Nie dość, że to właśnie on będzie pracował z danym materiałem, to jeszcze przede wszystkim będzie wiedział, ile dokładnie będzie nam go potrzeba do przeprowadzenia prac. Kolejny plus, to znajomość cennika usług obowiązującego w danym regionie.

Zobacz także: https://apem.com.pl/budowa-domu-jesienia-czy-jest-oplacalna/

Na finalny koszt dachu ma także wpływ jego kształt. Zasada jest dość prosta – im prostszy jest dany dach, tym tańsze będą prace dotyczące pokrycia go. Najtańszą opcją będzie więc dach dwuspadowy, bez okien dachowych czy też lukran. Tutaj robocizna będzie więc kosztować nas najmniej.